Tel: 737 45 22 32

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Články ke službám
Homeopatie
Homeopatie - reference
Informativní články k prodávaným produktům
Kosmetika reference
Nezařazené

KURKUMÍN – zázračné koření s obdivuhodnými účinky na zdraví

Kurkumovník (Curcuma longa) roste v Indii, Číně, Austrálii i v Peru. Je používán jako součást koření v celé asijské i jihoamerické kuchyni. Kurkuma je součástí všech směsí koření, které známe pod názvem „kari“. Tomuto zázračnému koření se také říká „žlutý zázvor“, a to pro jeho obdivuhodné účinky na zdraví.

Nové studie, které zkoumají účinky kurkumy, budí v poslední době velkou pozornost. Zjišťuje se, že kurkuma může být zvláště v současné době ideálním pomocníkem pro udržení dobrého zdravotního stavu. Kurkuma totiž obsahuje celou škálu aktivních látek, které se nazývají kurkuminoidy. Nejznámější z nich je kurkumin.

Kurkuminoidy jsou silné antioxidanty získané z kurkumy. Jsou silně protizánětlivé a mají antimutagenní, anti-houbové a anti-parazitní vlastnosti. Kurkuminoidy jsou brilantní oranžové pigmenty získané z kořene kurkumy Curcuma longa. Patří do skupiny polyfenolů, která zahrnuje všechny bioflavonoidy, flavany a flavanoly. Všechny polyfenoly jsou antioxidační, ale některé skupiny jsou silnější než ostatní. Kurkuminoidy patří mezi nejsilnější antioxidanty. Kurkumin je jedním z nejčastějších doplňků stravy používaných v dnešní době. Ale, co je nejdůležitější potřebujete také vědět to, jakou „čistou“ kvalitu užíváte.

Pro extrakci je velice důležité rozpouštědlo, protože při extrakci přecházejí extrahované látky do jediné fáze – do fáze rozpouštědla, většinou do kapalné formy kde následuje zpětný separační proces a zbylá surovina, která se následně vysuší. Ne však každá použitá extrakce je 100% čistá tak aby finální konečný produkt zůstal bez toxinů nebo ho zde zbylo pouze minimum ve stopových hodnotách, které jsou zdraví neškodné. Nepoužívanější jsou 3 druhy zpracovaní je to extrakce Ethyle Acetate , Ethanol , CO2. Každá laciná extrakce jako je třeba aceton, technický benzín, a další laciná rozpouštědla není zrovna to nejlepší řešení. Použitím takového laciného extrahovala je sice potom nabízený výsledný extrahovaný produkt (následně koncový výrobek) lacinější, ale určitě to není zrovna to, co váš organismus potřebuje.

Jak kurkumin působí?

Ukázalo se, že kurkumin je schopen proniknout přes krevní bariéru mozku. Kurkuma má výrazné protizánětlivé a antioxidační účinky a může tak působit přímo na náš mozek.

Kurkumin má na lidské zdraví úžasné účinky. O kurkuminu se hovoří nejčastěji kvůli jeho protirakovinným účinkům. Protinádorové působení je u kurkumy sledováno již delší dobu. Stejně tak jsou známé jeho účinky na osteoartritidu. Kurkumin má ale také úžasný vliv na mozek, dokáže léčit Alzheimerovu chorobu, ozdravit a aktivovat činnost celého mozku a posílit paměť.

Jak konzumovat kurkumu?

Vliv na zdraví, který kurkuma má, je bezesporu ohromující. Jenže otázkou je, jak do těla dostat optimální množství kurkuminu? A to už není tak jednoduché. Uvádí se, že bychom měli zkonzumovat cca 1 gram kurkuminu denně. Jenže kořen kurkumy obsahuje maximálně 3 procenta kurkuminu. Pro lidský organismus je navíc poměrně obtížné kurkumin absorbovat.

Není tedy možné zdraví prospěšnou dávku dostat do těla pouhým zvýšeným kořeněním pokrmů. Přidávat kurkumu do jídla je samozřejmě také vhodné, ale pro léčbu nemocí budeme muset sáhnout po potravinových doplňcích, které obsahují výtažky z kořene s vysokým obsahem kurkuminu.

Jedním z vynikajících je CurcumminGel95+ od Bioenergeticlabs, který je 46 silnější než klasické koření.

zdroje informací: http://www.spektrumzdravi.cz/, http://www.naturgreen.cz/

Komentáře