Tel: 737 45 22 32    

Fyzioterapie

komplexní terapie
nejen pohybového aparátu

 

 

Fyzioterapie je jednou ze složek léčebné rehabilitace a jako samostatný metodicko-terapeutický obor se uplatňuje ve všech oblastech medicíny. Zabývá se zejména pohybovým systémem, ale také možností ovlivnit přes pohybový systém poruchy dalších orgánů. Fyzioterapie využívá specifických diagnostických a terapeutických metod a zabývá se také prevencí. Cílem fyzioterapie je nalézt příčinu obtíží a následně aktivovat autoreparační procesy tak, aby se organismus co nejrychleji dostal do fyziologického stavu.

Vstupní vyšetření

Po úvodní anamnéze následuje kineziologické vyšetření, při kterém Vám fyzioterapeut vyšetří stav Vašeho pohybového aparátu - svalové disbalance, strukturální změny (například plochonoží, rekurvace kolen, skolióza apod.) a hledá původ Vašich obtíží. Součástí vyšetření, které probíhá většinou ve spodním prádle, je také rozbor pohybových stereotypů a diagnostika funkce centrálního nervového systému ve vztahu k těmto stereotypům, jako je schopnost relaxace a schopnost vnímat vlastní tělo (kinestezie).

Terapie

K terapii na základě druhu poruchy pohybového systému fyzioterapeut využívá různé manuální techniky (např. techniky měkkých tkání, mobilizace, relaxace a facilitace svalů), kineziotejping, nápravu pohybových stereotypů. Součástí terapie jsou i cvičení a doporučení cvičení na doma.

Další postup a doporučení

Sestavíme společně krátkodobý a dlouhodobý rehabilitační plán. Ukážeme Vám jak cvičit, správně sedět a dýchat.

Momentálně nejsou k dispozici žádné články.

Ceny

Vstupní vyšetření
Anamnéza a stanovení plánu
1.200 Kč/ 1,5 hodiny
Terapie
800 Kč / 1 hodinu
Tejp
1 Kč / 1 cm

Terapeut

Frederik Máni

Frederik propojuje své znalosti a zkušenosti z fyzioterapie s filosofií a praxí Klasické čínské medicíny.
Kombinace východního a západního přístupu umožňuje celistvý pohled na obtíže klienta a nabízí široký výběr terapeutických technik. Tento přístup se osvědčil u chronických obtíží těla i duše, se kterými si čistě západní přístup dokázal poradit pouze částečně nebo vůbec.

Lucie Říčařová

Lucie jde podobnou cestou jako Frederik, je profesionální fyzioterapeut a k tomu je schopna velmi dobře pracovat s energií těla.

 

Podělte se o Vaše zkušenosti s Vaší návštěvou.

  1. Lenka Matoušková napsal:

    Dlouhodobě jsem trpěla každoměsíčními migrénami, které mne vždy na tři dny vyřadily z provozu. Jelikož bydlím nedaleko Kliniky Cihlář, rozhodla jsem se pomoc hledat tam. Byla jsem přesvědčená, že díl na migrénách sehrává vadné držení těla a díl něco jiného, tak jsem si vybrala pana Mániho, který nabízí fyzioterapii kombinovanou s TČM. Kromě ošetření na místě jsem dostala snadno proveditelná doporučení ohledně stravování, proveditelné, časově nenáročné cviky a musím zaklepat, migrény se – čtyři měsíce od zahájení terapie – už nedostavily. Pan Máni je příjemně věcný, neplýtvá slovy a rozumí tomu, co dělá.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.