Tel: 737 45 22 32    

Psychoterapie

pro potíže
Vaší mysli.

 

 

 

Psychoterapie

Psychoterapie neboli léčba duše je prostředkem k léčbě psychických potíží či zvládnutí krizových situací, kdy klientem této služby je většinou člověk, který netrpí vážnou psychickou poruchou ve smyslu psychiatrie. 

Ze začátku se psychoterapeuti zabývali hlavně terapií hysterie u žen a výkladem snů, jak je známe z děl Sigmunda Freuda nebo K. G. Junga. Dnes se bere výklad snů jako slepá cesta a hysterie je dnes hanlivým výrazem.

Zdálo by se tak, že psychoterapie přežila sama sebe a stala doménou podivínských mužů a žen s vlastním žargonem a bez smyslu pro humor, kteří prožívají emoce skrze zpovědi svých ležících klientů. Ale není tomu tak.

Psychoterapeuti dobře vědí, že musí jít s dobou, a proto i tento obor se dále vyvíjí a snaží se obhájit své místo na světle. Uplatnění tak našla psychoterapie hlavně v léčbě fobií a úzkostných stavů. Tradičně se používá k léčbě konverzních poruch, z nichž velká část je vlastně nemocemi, o kterých mluvíme jako o psychosomatických. 

 

 


Ceny

Konzultace
Psychoterapie senior konzultant
900 Kč/ 1 hodinu
Konzultace
Terapie
750 Kč / 1 hodinu

MUDr. Jan Adam
Senior konzultant, psychiatr a supervizor pro oblast psychiky.

Marek Cihlář
Dlouhodobá praxe, neustálé osobní vzdělávání a samozřejmě úspěchy s klienty. To je důvod proč Marka vyhledávájí klienti s problémy s psychikou.

Lenka Čuprová
Terapie s pomocí energií, karet a speciálních technik.