Tel: 737 45 22 32

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Články ke službám
Homeopatie
Homeopatie - reference
Informativní články k prodávaným produktům
Kosmetika reference
Nezařazené

Homeopatie 

Similia similibus curantur

 

 

Homeopatie

Homeopatii jako zcela novou lékařskou vědu založil v 19. století Samuel Hahnemann. Základem homeopatické léčby je tzv. Zákon podobnosti a užívání potencovaných léků. Zákon podobnosti znamená, že podobné léčí podobné. Určitá látka ve své surové nebo potencované podobě působí u zdravého člověka určitý soubor symptomů. Např. cibule, když ji krájíme, způsobí slzení, zarudnutí očí a průhledný výtok z nosu. Nachlazení, které se projevuje červenýma a slzícíma očima spolu s čirou tekoucí rýmou, vyléčí homeopatický lék z cibule.

V homeopatii užíváme tzv. potencované léky. Jsou to léky připravené v postupném sledu ředění v daném poměru. Léky vyrobené ředěním 1 díl výchozí látky ku 99 dílům vody se nazývají centesimální potence a používá se pro ně označení C nebo CH. Léky vzniklé z ředění v poměru 1 ku 9 dílům vody se nazývají decimální a používá se pro ně označení X nebo D. Čím vyšší je počet ředění, tím účinnější je lék. Zde funguje zcela obrácený efekt, než jaký známe z běžného materiálního chápání světa. Tento fakt je hlavním argumentem oponentů homeopatie. Jak by lék mohl fungovat, když voda, kterou byly polité kuličky laktózového cukru, neobsahuje ani molekulu výchozí látky.

Vysvětlení není jednoduché. Držme si navzájem palce a mějte mysl otevřenou. V článku na našich stránkách se dočtete o prokázaných schopnostech vody, které byly pozorovány a dokumentovány několik let japonským týmem vědců Masaru Emota. Voda v homeopatii funguje jako medium pro přenos informace. Ta se získává potencováním výchozí látky. Způsob získání informace potencování byl znám již starověkým alchymistům a je historicky doložený na starých arabských svitcích, kde se píše o tom, jak vyrobit kámen mudrců.

Asi nejjednodušší přístup k homeopatii je prostě empirický, kdy jasně víme, že podané homeopatické léky skvěle působí na zvířata. Samozřejmě ještě lepší je, když si uděláte vlastní zkušenost.    

Vstupní vyšetření

Pro správnou volbu homeopatika si potřebujeme promluvit, abychom pochopili co je podstata toho co chcete změnit.

Kontrolní vyšetření

Ověříme si spolu, zda došlo ke změně a k jaké. K tomu slouží kontrolní vyšetření.

Homeopatika

Homeopatika dostanete buď přímo u nás nebo si je na předpis koupíte ve Vaší lékárně.

Přečtěte si

Neustále nemocné dítě

Syn byl během loňské zimy pořád nemocný. Připadalo mi, že dostal všechny virózy, které kolem něj proletěly. Vždycky to začalo teplotou a bolením v krku, pak přišla rýma a kašel. I v době, kdy byl "zdravý" a chodil do školky, byl pořád zahleněný a pokašlával. Díky homeopatii je letošní zima úplně jiná. Jedna rychlá viróza a hotovo. Kamila, Praha

Bolavé rameno

Uplynul rok od mé autonehody a přestože jsem byla podle lékařů po akutní i rehabilitační péči v pořádku, poraněné rameno mě pořád bolelo a omezovalo mě nejen ve sportu, ale i v běžném životě. Díky homeopatické léčbě jsem dnes zase v pořádku a rameno dává i můj oblíbený volejbal. Nikdy bych nevěřila, že kuličky můžou fungovat i na tohle. Petra, Brno

Nespavost

Manžel má problémy se spánkem. Čím víc stresu v práci, tím hůř spí. Naštěstí nechce jíst klasické prášky na spaní. Nepodařilo se mi ho dostat na pohovor s homeopatkou, ale zašla jsem sem aspoň sama a popsala manželův problém. Dostala jsem kuličky a manžel řekl, že je to blbost, ale že je klidně zkusí, protože cukru se nebojí. Poprvé usnul tak rychle, že kuličku prý ani nestihl docucat. A příště zase. Říká, že to nechápe :-) Jiřina, Praha
Momentálně nejsou k dispozici žádné články.

Ceny

Vstupní vyšetření
1.300 Kč/ 1,5 hodiny
Kontrolní vyšetření
800 Kč / do 1 hodiny
Homeopatika
od 80 Kč

 

Výsledky

Homeopatie dosahuje vynikajících výsledků zejména u chronických obtíží, jako jsou ekzémy, chronické záněty, plísňová onemocnění, trávící obtíže, migrény i celé škály nemocí způsobených stresem.

Léky

Homeopatické léky jsou připravovány vždy z přírodních substancí. Jejich základem jsou rostliny, živočichové, minerály i čisté prvky periodické tabulky. Homeopatika se připravují metodou ředění těchto substancí. U homeopatických léčiv nebyly zjištěny vedlejší účinky. V České republice jsou registrována homeopatika firmy Boiron.