Tel: 737 45 22 32

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Články ke službám
Homeopatie
Homeopatie - reference
Informativní články k prodávaným produktům
Kosmetika reference
Nezařazené

Klasická čínská medicína

Medicína ověřená tisíciletími.

 

 

Klasická čínská medicína předchází o řadu tisíciletí Tradiční čínskou medicínu. Mezi oběma učeními je několik zásadních filosofických, ale i terapeutických rozdílů. Základem je zásada neléčit konkrétní neduhy, ale pomoci tělu, aby se vyléčilo samo.

Nemoc nemusí mít svého původce pouze ve fyzickém těle, ale i v jiných oblastech lidského života (emoce, celková psychická pohoda).  V tom případě se terapie soustřeďuje na odstranění příčiny na úrovni, kde skutečně vzniká a neléčí se pouze fyzické projevy.

Úspěch terapie spočívá ve správném vyšetření, které zahrnuje rozbor konstituce, odebrání anamnézy, diagnostika jazyka a měření pulzů.

Navíc naše terapie, které jsou vždy vytvořeny na míru kleintovi, jsou kombinací východních technik a fyzioterapeutických technik. Pracovat budeme vždy společně. V průběhu terapie bývá obvykle nutné upravit životosprávu, což zahrnuje například úpravu stravy, cvičení nebo úpravy pohybových stereotypů.

Úspěch závisí na spolupráci s Vámi. Některé potíže lze odstranit jednodušeji a rychleji, jiné jsou komplexnější a časově náročnější.

Pro koho

Funkční poruchy pohybového aparátu včetně bolestí, dlouhodobé bolesti hlavy, funkční infertilita, poúrazové a pooperační stavy, chronické stavy, necitlivost různých částí těla a podobně. Vhodnost postupu určí konzilium po vstupním vyšetření.

Vstupní vyšetření

Pro správné zacílení terapie si promluvíme o Vašem životě, zohledníme vliv konstitučních faktorů a současný stav ukáže vyšetření jazyka a měření pulzů.

Techniky

Nastavení fyzického těla upravíme technikami z východu (Shiatsu, Shin Tai, a jiné) ale i fyzioterapeutickými technikami. Výsledky na jemnější úrovni zajistí akupresura a příbuzné techniky (moxování a podobně).

Kontrolní vyšetření

Součástí každé terapie je kontrolní vyšetření jazyka, abychom věděli posoudit vývoj potíží.

Reference

Bolesti v zádech po porodu

Po porodu jsem měla velké bolesti v zádech. Potřebovala jsem fungovat, kvůli stavbě domu, ale hlavně pro mé dvě děti. Byla jsem na masážích i na klasických rehabilitacích, ale bolesti se vždy do 2-3 dnů vrátily. Od bolestí mě osvobodila až kombinace čínské medicíny a fyzioterapie. Martina, Praha

Pád z lešení

Při práci na stavbě jsem spadl z lešení na pravý bok. Nemohl jsem pak 2 měsíce pořádně zvednout ruku kvůli bolesti. Doktor mi řekl, že už nikdy ruku nad úroveň ramene nezvednu. Po 6 terapiích dokážu nejenže zvednout ruku, ale udělám i klik na zemi. Trochu to ještě bolí, ale ještě s terapiemi pokračujeme. Honza, Praha

Další dítě

S přítelem jsme se snažili o další dítě půl roku. Byli jsme na vyšetření plodnosti, které dopadlo dobře pro oba. Doktor odporučil fyzioterapii a cvičení podle Mojžíšové. To jsem vyzkoušela a další 3 měsíce jsem spolu s fyzioterapeutkou bojovala proti postavení mé kostrče. Jelikož se to nedařilo, podstoupila jsem mobilizace kostrče per rektum. Nic příjemného a kýžený výsledek to taky nepřineslo. Jako poslední jsem vyzkoušela kombinaci fyzioterapie a čínské medicíny a to konečně pomohlo… Janička měla před měsícem rok a půl. Hanka, Praha

Ceny

Vstupní vyšetření
1.300 Kč/ 1,5 hodiny
Kontrolní vyšetření
800 Kč / do 1 hodiny

Terapeut

Frederik Máni

Frederik propojuje své znalosti a zkušenosti z fyzioterapie s filosofií a praxí Klasické čínské medicíny.
Kombinace východního a západního přístupu umožňuje celistvý pohled na obtíže klienta a nabízí široký výběr terapeutických technik. Tento přístup se osvědčil u chronických obtíží těla i duše, se kterými si čistě západní přístup dokázal poradit pouze částečně nebo vůbec.